پمپ دنده ای چیست؟

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای چیست؟

پمپ دنده ای (Gear Pump) که با نام پمپ غلیظ کش یا نوعی پمپ قیر کش نیز از آن یاد می‌شود، پمپی از نوع جابجایی مثبت است که حجم ثابتی از سیال را در خود محصور کرده و سپس آن را با استفاده از دنده‌ها انتقال می دهد. این پمپ در هنگام پمپاژ یک جریان یکنواخت و صاف را متناسب با سرعت چرخش دنده‌های خود فراهم می‌سازد.

پمپ‌ دنده ای یا پمپ قیر کش از عمل چرخش دنده‌ها برای انتقال مایعات استفاده می‌کنند. دنده ها در ورودی پمپ ایجاد مکش می‌کنند که در نتیجه آن سیال، به داخل پمپ کشیده شده و در داخل حفره‌های دنده‌های پمپ قرار می‌گیرد و در نهایت به لوله خروجی و تخلیه مایع منتقل می‌شود.

گروه تولیدی صنعتی نقش جهان 

در سال ۱۳۷۹ با تولید قطعات دستگاههای سنگبری پابه عرصه ی صنعت گذاشته است.

پس  از ۳ سال فعالیت در این زمینه، با تحقیقات گسترده و با توجه به نیاز کشور به پمپهای دنده ای(غلظتکش) و در جهت رفع نیاز به واردات از کشورهای اروپایی اقدام به تولید این محصول نموده است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وجود تحریم ها، مانع از خروج ارز شده و موجب رونق صنعت کشورو اشتغالزایی میگردد.

این گروه تولیدی با همتی وافر در سال ۱۳۸۸ با استفاده از مهندسی معکوس و ایجاد تغییراتی هماهنگ با نیاز مصرف کنندگان، نوع جدیدی از پمپ های دنده ای(غلظت کش) ثبت اختراع کرده است.

اهم فعالیت این گروه تولیدی عبارت است ازطراحی و ساخت انواع پمپهای دنده ای، ارائه خدمات پس از فروش، سرویس و بازسازی انواع پمپ های دنده ای. این گروه مفتخر است که تمامی مراحل ساخت محصولات در همین مجموعه و بدست مهندسین و تکنسین های ایرانی انجام می پذیرد.

این گروه توانسته بعد از دو دهه فعالیت در زمینه ی پمپ های دنده ای و تولید یک محصول کاملا ایرانی
که قابل رقابت با محصولات مشابه اروپایی نیز میباشد، موجبات اشتغال چندین نفر را به صورت مستقیم و غیر
مستقیم فراهم آورد و امیدواریم در سال”رونق تولید” با حمایت مسئولین بتوانیم در راه پیشرفت خود و
عزت و سربلندی ایران گامهای بلندتری برداریم.

تماشا در آپارات

پمپ قیر کش

پمپ دنده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *